I přesto, že členská základna našeho klubu je rozeseta po celé České republice, scházíme se pravidelně na několika akcích, které společně každý rok připravujeme. Vzdálenost pro nás nění překážkou, ale naopak oživením a vždy příjemným setkáním na jiném místě. Někdo jede na setkání 300km, jiný jenom 20 a potom zase obráceně.

 

Každý rok pravidelně připravujeme tyto akce

 

 • Motosalon
  Ku příležitosti konání Motosalonu, obvykle první nebo druhý víkend v březnu, na střídačku Brno – Praha

 

 • Motoprocitnutí /Motousínání
  Jedná se víkendové výjezdy začínající zpravidla v pátek večer, kdy se po práci všichni sjedou ze všech stran a koutů země, aby se druhý den vydaly na společnou předem naplánovanou trasu po zajímavostech kolem místa srazu. Sobotní večery nabízejí možnost si sdělit čerstvě nabyté zážitky a dojmy z projížďky a u skleničky něčeho dobrého poklábosit nejen o motorkách. V neděli ráno akci zakončuje většinou bohoslužba v místním nebo nejbližším sboru a poté rozjezd do svých domovů. Motoprocitnutí je zpravidla první příležitost společné vyjížďky v daném roce a šance naplánovat nadcházející sezonu, konané v období duben/květen. Motousínání je pak v daném roce hromadnou vyjížďkou poslední. Lokace, jež jsme takto navštívily, byly například Šumava, Krkonoše, Pekelné doly, krásy severních i středních čech a Vysočiny.

 

 • Mototour
  Jednou ročně, obvykle na přelomu července a srpna, se „urveme“ od řetězu a jedeme na celý týden. Každý den nějaká etapa, každý den jiná krása k vidění. Spíme obvykle na farách a ve vlastních spacácích. Večery mívají „duchovenskou vložku“ ale také volnost. Po horkém dni se jde na pivo a pokec. Od roku 2006 jsme již takto projeli mnoho zákoutí Čech, Moravy a v roce 2011 i Slovenska.

 

 • Motoúlet
  Motoúlety jsou plánované i neplánované akce jedné a více motorek nespadající do výše zmíněných :). V posledních několika letech kralují mezi úlety cesty do Alp za krásami vysokohorských průsmyků. Takto jsme již navštívili v minulosti několik motorkářsky oblíbených míst jako např. GrossGlockner, Passo Stelvio, Dolomity a mnoho dalších. V roce 2018 se odvažujeme vyjet na Balkán a do Rumunska. Jak ten vývoj bude pokračovat teprve uvidíme :-).

 

 • Setkání
  Aneb nejen na motorce. Zima je dlouhá a kdybychom se měli vídat jen v sezoně, byla by nám procitnutí a usínání krátká :). I když setkání jsou vesměs nahodilá, je zde několik z nich, která nabírají pravidelný charakter: Vikingovy Voldušské jiskry, konané pravidelně v předvečer Mistra Jana Husa, jarní výstava Motosalon konaná v březnu v Praze nebo v Brně, dále začíná nabírat na pravidelnosti akce 4M v Praze, což je opravdu povídací setkání na přelomu listopadu/prosince.