30. dubna 2012 je krásné datum. Počasí je krásné už od včerejška a tak sotva syn opustil domov směr škola. Já jsem ho opusil směr garáž. To azuro a teplíčko mi něco připomnělo:

Vzpomínáte: to je Stelvio!! Passo de Stelvio nebo taky Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX.

Pořád o tom sním, o obém :-). A tak se chystám na poslední (určitě dubnovou) cestu.

Vše je připraveno, v náprsní kapse mne hřeje tlusná obálka (kdyby něco ;-)). Cesta není dlouhá. Dlouhá sice není, ale záludná trochu ano. Studium mapy jsem trochu podcenil a tak jsem se brzo začal ztráce na silničkách druhé a třetí třídy.

 

 

 

 

 

 

Jako kdybych se vzdaloval… a tak ke slovu přišla technika, která mne s chladnou přesností jedniček a nul naviguje přesně k cíly (všimněte si originálního držáku pro telefony Nokia zn. Izolepa)

Na některé věci je spolehnutí a tak jsem zdárně po hodince projíždění po kraji, dorazil na místo určení. Tam už na mne čekal jeden z mých snů: Stelvio. Vytáhl jsem foťák k prvnímu dojmu a… zradily mne baterky zn. Tesco (nekupujte si je, vydrží jenom osm fotek:-). Naštěstí jsem měl sebou svůj telefon a navigátor v jedné šasi a tak jsem mohl zvěčnit první dojem.

 

 

 

 

 

 

Jo, je to ono. Následuje zevrubná fyzická prohlídka. Zapůjčení klíčků. Žhavení. Servisman pokládá palec na červený kolíbkový spínač, otáčí… ozývá se „cvak“ a nic. Asi po osmém cvak motor škytá a Stelvio sebou cuká doprava. D-D-D-D-D broukají si dvě hlavy na střídačků. Lahodně to zní mým uším. Dostávám zelenou. Nasedám, za jedna, a vyjíždím na zkušební cestu. D-D-D-D-D-D-DDDDDDDD-DDDDDDDD. Nádhera. DDDDDDDDDDDDDDDDD-DDDDDDDDDDDD Krása DDDDDDDDDD-DDDDDDDDDD. Uplně zapomínám fotit… uplně zapomínám na čas… jsem unešen…

Tak abych to zkrátil. Cestou domů jsem si dal ještě malou pozdní snídani.

Pak jsem zakoupil dárek mé milované manželce… protože bude mít narozeniny… doufám, že tyhle stránky nečte:-)

A po celkem cca 120 km jsem parkoval na dvorečku. Šťasnej a spokojenej, jako blecha. Až jsem své motce musel dát pusinku na nádržku:

Moc jsem se jí omlouvám, že mně na chvilku poblouznila hlavu nějaká italská koza. Mám ji moc rád a v létě ji zase vezmu do Itálie a ukážu ji Stelvio v té hezčí podobě. :-)

PS: Ta motka kdyby vás to zajímalo: Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX, 2009, 21 700 km, prý nové náplně, pneu tak 20%. Zjevně taky out baterka. Původ nejasný. Střílela při seřazování jako rychlopalné dělo. Zadní brzda tam byla jenom na ozdobu. Poměrně hodně malých drobných kazů na laku a dílech. Podle brzdových kotoučů bych ji odhadl tak na 35-40 tisíc. Celkový dojem: bída.

 

 

 

30. 4. 2012 New beginning
Štítky:

5 komentářů u „30. 4. 2012 New beginning

Napsat komentář