I letos nemůže Evangmoto klub chybět v Alpách, jenom složení Úleťáků se drobet mění. Ročník 2017 je unikátní v tom, že po 100 letech a jedné zimě se k Evangmotu vracejí vytížení Rodičové Kamil a Magdaléna. Po čtyřech dětech a letité pauza je to nejenom první společná vyjížďka, ale i hnedle první výjezd do Alp. Tedy, rozpomenuv se na přezdívku matky zakladatelky kubu Mág, pojmenoval jsem tak i tento EvangMotoÚlet jako Mág-ický. Ale klidně se může jmenovat i Kamil-ický, vyjde to nastejno a na jejich počest!

gardena

  • Sraz ve středu 5. července kdykoliv během dne na Voldušských Jiskrách
  • Výjezd ve čtvrtek 6. července v ranních hodinách (kdybychom vyrazili do 9:00, hýkal bych nadšením)
  • Cíl první etapy: Schönau am Königssee, Německo
  • Trasa 1 zde. čeká nás přesun, takže 325 km a kolem 5 hodin času na cestě.

Kromě pohledu na Královské jezero bychom se mohli zajet podívat i na Berchtesgaden, Orlí hnízdo. Zakempujeme v Šenově a na večer se můžeme projít k jezeru, cestou dát zmrzku.

  • Trasa 2 dne 7. července povede z Šenova do města Lienz přes Grossglockner. Měří jenom 176 km, ale…

…pevně doufám, že si G.G. vychutnáme! Nejenom ho profrčet, jak je Evangmoto zvykem, ale taky se tam pořádně projít.  Neunikne pochopitelně Edeleweissspitze ani vyhlídka Franze Josefa. Ale kdo z vás třebas byl dole u ledovce? Mizí! Je třeba si ho vychutnat, než roztaje úplně. Jednou o tom budete vyprávět svým dětem. „Viděli jsme ledovec. Teď je tam jezero a kvetoucí sad.“ BTW, při vykopávkách po ustupujícím ledovci skutečně našli pod Grossglocknerem kmen stromu. Kdysi tam bylo teplo… Zakempujeme v našem oblíbením Lienzi.

  • Trasa 3A a trasa 3B v sobotu 8. července bude rozštěpením výpravy. Kamil s Mág pojedou domů spasit děti a budou mít před sebou asi 550 km (ufík ufík, ale za den se to dá zvládnout, už jsme dali více). A my, zbytek výpravy si dáme Dolomity.

Nemůžeme minout Passo Tre Croce, Colle Santa Lucia, Col di  Lana, Passo Gardena, abychom se smočili u oblíbeného Laga di Caldaro. Celkem pohodových 232 km.

  • Trasa 4 v neděli 9. července povede zpět do Rakouska.  Užijeme si 222 km serpentýn.

A pojedeme přes takové pecky, jako Passo Mendola, Tonale Gavia, Stelvio a Resia am See, kde se juknem na věz kostela trčícího z vodní hladiny. Skončíme v kempu Via Claudia See.

  • Trasa 5 v pondělí 10. července nás už pomalu bude vracet k domovu. Něco kolem 300 km.

Ale než tak učiníme, užijeme si Timmelsjoch, Jaufenpass a přes Brenner dojedeme k jezeru Walchen poblíž Garmisch-Partenkirchenu. Trasu budu muset v odkazu upravit, protože aktuálně je cesta uzavřená. Timmelsjoch ještě nefunguje a strejda Google to tak neumí naplánovat.

  • Trasa 6  v úterý 11. července povede domů.

Tak, chásko, kdo si na tuhle cestu troufne? Viking s dcerou Andělkou jednou 100% (když tedy nebude příliš vodnatá atmosféra. :-)

 

 

 

Mágické Alpy 2017

5 komentářů u „Mágické Alpy 2017

Napsat komentář